20130926

Navy Pier, Exmouth


Vahest on maailmapolitseist kasu ka. Exmouthi linn on üks suursaare noorimaid - asutati ta toetamaks usakate megaantenni, mis on lõunapoolkera võimsaim.  Kasutavad nad seda allveelaevadega rääkimiseks. Torn 0 on 387m kõrge ja ülejäänud 12, mis seda toetavad, sirguvad kõik üle 300m. Kui ülekandeaeg ligineb, peletatakse linnud-loomad püssipaukudega ümbritsevast võsast - vastasel juhul nad lihtsalt kõrbeksid ära. Kasufaktor seisneb selles, et mööda ilma ringilaiaval ilmaarmeel on seal nüüd vähem tegemist (khmm, satelliidid äkki?), mistõttu saavad väiksed tuukrigrupid uudistada, mis toimub lähedal asuva kai all. Hoovus on tugev ja nähtavus väike, aga kalastuskeeld on muutnud sealsed veed uimeparadiisiks. Kalu on seal tõesti ohtralt ning liigirikkus on nii muljetavaldav, et seda kohta hinnatakse maailma sukeldumiskohtade hulgas esikümnesse kuuluvaks. Jeeeeei! Vette saime kaks korda - valges ja siis veel pimedas ka. 
Need mölakad kasvavad mitmemeetriseks - ja siis ujuvad Sulle ligi ning ei lahku enne, kui neid lõua alt sügada.  On olnud juhuseid, kus uudishimust kannustatuna mõne maski kaasa võtavad.  Nähähääää.



Ülim peituseboss! See on (sammal)habehai (wobbegong shark), kes istub põhjas ja ootab, et toit suhu tuleks.Võttis ikka aega, kuniks aru sain, et mida DM seal võimleb. 
Sukeldumise briifil öeldi, et haisid on ka. Et kui vaikselt põhjas istuda, siis tulevad iga ringiga lähemale, et uudistama.  Haidele pühendan eraldi postituse, nad on seda väärt. Tulevased sukeldujad aga - igati tasub tähele panna, mida briifil räägitakse. Ja uues kohas on igati mõtet esimesed sukeldumised "kohalikuga"  teha, kes teab, mis kala kus urus elab.

Elu kihas - ümberringi! Poseerib lionfish. 
Grey Nurse shark.  Täitsa uudishimulik kala :)

Green Moray Eel - ainus tõeliste topeltlõgadega loom. Teeb suu lahti, ja kurgust liigub teine paar lõugu ettepoole. Paneb suu kinni, tõmbab siselõuapaar saagi sisse. Saaki lahti ta ei saa lasta - puhtfüüsiliselt võimatu. Umbes nii see töötab. Kätt sinna toppides on suur tõenäosus, et edaspidi peab ainult ühe varruka eest maksma.  Aga suu on lahti, et ümbrusest aimu saada - nad ei näe eriti hästi. 

Täielik lemmik! See on toadfish - oma olemuselt meenus Anekdoot, kes Leopoldi ja Äpu juures kapis elas. Elus huumoriklassika, kuidas ta seal pahuralt tudises.

Nagu lubatud - nähtavus kesine, aga kalu, neid oli kuhjaga! Mitme kuhjaga!
Grupid, millesse meid jaotati, ei olnud väga suured. Konstruktsioonide vahel on sellest palju abi - aga kokku põrkasime teistega ikka. 


















Öösukeldumised sarnanevad vaatemängult Star Warsi Jedide kaklustele.
Paar pilti veel, nii igaksjuhuks. Ehk keegi ei usu, et meil seal vahva oli :)
lahe tunnel
Punkar!

:)

 Kui võrrelda aasia ja suursaare sukeldmumisi, siis inimpoolelt võidab ülekaalukalt aasia. Seal reaalselt pööratakse Sulle tähelepanu. Siin tehakse tähtsat nägu ja aetakse "Meil on uus varustus-parimad võimalused-Sinu ohutus on kõige tähtsam-blablabla"-d täpselt niikaua, kuniks makse on teostatud. Siis hakkab üks kuradi "No worries" pihta. Lestad pole parajad? Vees pole eriti tunda! Snorkel? A seda pole vee all ju vaja! Kopsu üle maksa viskas mul siis, kui pidin üles tulles oma 3-minuti stoppi tegema fotoka manomeetri abil - kompuuter lihtalt ei näidanud ei aega ega sügavust (ei saa ütlemata jätta, kui lahe fotokas Olympuse TG-2 on!!). Kui sellest teada andsin, siis oli suhtumine õlgukehitav "mnjaa tuleb vist patareisid vahetada". Suhtumist ja mõnel puhul aju tuleb vahetada, kurat. Kui veel võrrelda aasiat ja suursaart, siis vee all on viimasel eelis - seda, mida näidata, on veel järel.
selline lugu on enne öösukeldumist - päev sätib tuttu.

Lõpetuseks veel üks Jedipilt - ärge siis tumedal poolel väga uidake, kallid sõbrad!

Aitäh!

No comments:

Post a Comment